КАЈ ПРИЛЕПЧАНЕЦ НАЈДЕНА МАРИХУАНА

На 14 март во населбата „Точила“ полициски службеници лишиле од слобода 22- годишен прилепчанец, бидејќи кај него била пронајдена марихуана.

Лицето е приведено во полициска станица

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Loading