ЗАГИНА 20 ГОДИШНО МОМЧЕ

На регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, кај с. Новоселани, вчера околу 12 часот се случила сообраќајна несреќа в која животот го загуби 20 годишно момче. Судирот бил помеѓу патничко…

Loading

Прилеп во полицискиот билтен

На 16 април во 12.39 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп бил опожарен дел од фасадата на угостителски објект сопственост на 21 годишен прилепчанец.…

Loading

ИЗВИНУВАЊЕ

До читателите на Zenit.mk, Со ова писмо сакаме да го изразиме нашето жалење и да се извиниме за објавата со наслов „ Х 30 ГОДИНИ ЖИВЕЕ СО СИДА ВИРУСОТ” објавена…

Loading

297 санкционирани возачи викендот на подрачје на СВР Битола, 162 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (12/13/14.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола изречени се вкупно 297 мерки, меѓу кои за…

Loading

Што е разликата: IQOS ILUMA споредено со претходната генерација IQOS уреди?

Уредите без чад значително ја променија сликата на пазарот на алтернативи на пушењето. Предводник во оваа категорија несомнено се IQOS уредите. Со загревање наместо согорување на тутунот, уредите нудат подобра…

Loading

Шест совети како да ја намалите анксиозноста

Шест совети како да ја намалите анксиозноста Анксиозноста претставува природна реакција на вашето тело на стрес, која се манифестира на различни начини. На пример, едно лице може да доживее чувство…

Loading

Подгответе се за уникатно искуство овој викенд во Битола!

IQOS турнејата продолжува да шири позитивни вибрации, а оваа сабота забавата е загарантирана во градот под Пелистер, Битола. Кафулето Деус, лоцирано на славниот Широк Сокак, по 12 часот напладне ќе…

Loading

Посета на јапонскиот амбасадор во Витаминка

Амбасадорот на Јапонија, Оцука Казуја денеска ја посети Витаминка. Во рамките на посетата, делегацијата имаше можност да се запознае со работата на компанија, деловните активности и производниот асортиман. Директорите на…

Loading

IQOS караванот ја посетува Битола

Новата генерација IQOS ILUMA уреди со револуционерната технологија на индукциско загревање, без сечило и без потреба од чистење може да се набават на новата локација на IQOS караванот, моментно поставен во Битола.…

Loading

ИСЧЕЗНАТИОТ ПРОНАЈДЕН И ВРАТЕН ДОМА

Исчезнатиот 33-годишен Лазе Р. е пронајден и вратен дома. Инаку, потрагата по него траеше од вчера. На 24.03.2024 во 23.00 часот во ОВР Прилеп Р.М.(28) од Прилеп, пријавила дека нејзиниот роднина  Л.Р. (33)…

Loading