В НЕДЕЛА Е КРАЈОТ

Трета Поради снегот, ветрот и студот, безмалку цело 11. , последно есенско коло од Третата фудбалска лига – Југ е одложено за 7 дена. В недела (13 ч.) треба да…

Loading

ШАНСА ЗА МИНИ-СЕРИЈА

Ракомет Екипата Прилеп му гостува на Голден арт во Скопје, во 13. рунда од Б-групата на Супер-лигата за мажи. Ова е добра шанса по успешна мини-серија и триумфот  34:31 дома…

Loading

МЕГА БАСКЕТ СО ВОДНО

Кошарка Мечот Мега баскет – Водно е 9. рунда на Втората кошаркарска лига на Македонија. На повидок е интересен дуел в сабота (19 ч.) во ОУ “Добре Јованоски”, бидејќи според…

Loading

И КАЗНЕТИ ДОБРО СЕ ДРЖАТ

Футсал Новоформираната Победа игра мошне добро во Втората футсал-лига, но нема бодови колку што освои. Наместо 13, на табелата има 10. На клубот му се одземени 3 бода, по жалбата…

Loading

СКИНАТА МРЕЖА ПРЕД ПЕЛИСТЕР!

Фудбал В сабота (13 ч.) на стадионот “Гоце Делчев” е мечот Победа – Пелистер, од 14. коло на Втората лига. Наместо да биде голема пелагониска пресметка, дерби, сега е прашање…

Loading

ШАНСА ЗА ПОБЕДА ПО ДВА МЕСЕЦА

Ракомет Неочекувано, но вистинито – машкиот ракометен клуб Прилеп има осум неуспешни меча во серија. Седум се порази – дома со скопски Вардар и Пролет, на гости од Мултиесенс, Еурофарм…

Loading

ГОСТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

Кошарка Викендов е 8. рунда на Втората кошаркарска лига. Екипата Мега баскет е гостин на Ангели во Скопје. Прилепскиот тим се бори да биде подалеку од дното. Но, на претходниот…

Loading

ДУЕЛ СО МАЛ АЈАКС

Футсал Едно од славните имиња во малиот фудбал е Мал Ајакс од Штип. Сега се натпреварува во Втората футсал-лига, така што в недела (19,30 ч.) гостува на Победа, во салата…

Loading

ПРОГРЕС НА ИРИНА ЈОВАНОСКА

Стрелаштво Нови успеси на стрелците од клубот Херој Прилеп. На 27. традиционален турнир “Ристо Танев” во Кавадарци, третото место во дисциплината воздушна пушка го освои Ирина Јованоска. Тренерот Трајче Дамевски…

Loading

ГОЛЕМО КОЊАРИ Е ПРЕД ЦЕЛТА

Фудбал Голема сензација е во Третата фудбалска лига – Југ. Таму се очекуваше велешкиот Борец, екс-прволигашот, без проблеми да биде првак. Се појави Големо Коњари, екипа која го доби меѓусебниот…

Loading