НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП – 02.12.2022 – 09.12.2022

Овен: Битно ви е мислењето на другите. Ќе се нервирате и карате поради плеткањето, но не обрнувајте внимание оти има доста кои ви мислат добро. Не стигнувате да му посветите доволно внимание на партнерот. Бидете внимателни.

Бик: Како ништо да не ви оди од рака. Капак се ограничувањата од претпоставените. Воздржете се од брзи реакции. Можна е неочувана заработка. Полека ги остварувате љубовните замисли.

Близнаци: Задоволни сте како коцките во работата се свртија на ваша страна. Со деловниот успех и финансиите се подобруваат. Ведрината ви дава сила целосно да се посветите на работата. Љубовната врска се продлабочува.

Рак: Нервите ви се при крај. Со некој непромислен потег привлекувате внимание кај другите. Намалете го отпорот и подгответе се за нови и возбудливи настани. Некој прави сé да ве освои.

Лав: Ако нешто пропуштивте, ќе го дополните. Чувството на занес, мотивира на работа. Бидете професионални. Успешно ќе ги разрешите финансиските потешкотии. Претстои љубовно доживување.

Девица: Држете се до сигурни патеки. Внимавајте на новите деловни контакти и не се доверувајте секому. Не претерувајте со осамување. Ќе ги спречите љубовните маки  и ќе ги претворите во среќа.

Вага: Премногу се оптоварувате со недостапни работи. Паметно планирајте ги деловните акции. Не бидете тврдоглави, побарајте помош од колегите и успехот ќе стигне. Ќе се израдувате во љубовта.

Скорпија: Растргнати сте меѓу желбите и можностите. Не ви е лесно, но бидете трпеливи и решителни. Со упорност ќе го остварите науменото. Во љубовта бидете попустливи, и кога сте во право.

Стрелец: Не трошете ја енергијата непотребно. Поддршка од колегите за нов проект. Ќе имате доволно време. Со партнерот обновете ги чувствата.

Јарец: Чувствувате минлива напнатост. Расположението се враќа. Ќе се исполни старата желба за деловен напредок. Отворено разговарајте со партнерот да нема недоразбирања.

Водолија: Претстојат доста новини во работата.  Успех носат добрата интуиција и концентрација. Контактите со други мачат. Во љубовта не се препуштајте само на вашите страсти.

Риби: Премногу сте горди да зборувате за проблемите и не сакате да се соочите со работниот неуспех. Ослободете се од погрешните навики. Прифатете ги советите. Решете што сакате и што очекувате од партнерот.