ЗВЕЗДАКОСКИ ГИ МАТИРА СИТЕ ПРОТИВНИЦИ

Vestite shahisti se dokazuvaa vo OhridМатеј Звездакоски од петто одделение од ОУ,,Блаже Конески,, ги покоси противници на црнобелата табла со 64 полиња и го освои златниот медал на државното првенство во шах за основци и средношколци во Охрид. Иван Цапески се закити со бронзен медал во конкуренција од 38 ривали.

{AG}383/shah{/AG}

Меѓу среднистите, ученикот Давид Манески од гимназијата се пласира на четвртото место.

Loading