ШАНСА ЗА МИНИ-СЕРИЈА

Ракомет

Екипата Прилеп му гостува на Голден арт во Скопје, во 13. рунда од Б-групата на Супер-лигата за мажи. Ова е добра шанса по успешна мини-серија и триумфот  34:31 дома над скопски Мултиесенс, каде Владан Кастратовиќ и Пеце Рајатоски дадоа по 7 гола. Голден арт е мошне квалитетен. Пред два месеца изваде реми (28:28) во Прилеп. Ова е директен дуел во борбата за место поблиску до четирите најдобри.

Табела: Еурофарм П. и Вардар С. 33, Бутел 21, Пролет 19, Голден арт 14, Прилеп 10, Мултиесенс и Вардар Н. 6.

Женската Деспина има можност за четврти успех во серија, со Шампион во Скопје.

Loading