МЕГА БАСКЕТ СО ВОДНО

Кошарка

Мечот Мега баскет – Водно е 9. рунда на Втората кошаркарска лига на Македонија. На повидок е интересен дуел в сабота (19 ч.) во ОУ “Добре Јованоски”, бидејќи според освоените бодови ривалите се блиски – Водно со 11, Мега баскет со 10. Претходно во Скопје, Ангели – Мега баскет 69:63. Рамноправна игра и неизвесен натпревар, во кој решавачки беа последните 60 секунди.

Табела: МКК Куманово 16, Маџари 15, Шкупи 14, Ангели 13, Борец 13, МЗТ Уни 13, Соколи 12, Водно 11, Мега баскет и Работнички 10, Тетекс 9, Куманово 2009 – 8.

Loading