Пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера полицијата од Прилеп го лишиле од слобода И.К.(50) од Прилеп. При претресот во на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Loading