МЛАДОСТ 96 Е БЕЗ ПРОБЛЕМИ

Пинг-понг

По утрото денот се познава, а според првите три кола од Супер лигата, јасно е дека Младост 96 е кандидат за освојување на нова титула, по минатогодишната. Шампионот засега е пресилен со составот во кој се Петар Костовски, Андреј Лашкоски, Александар Рикалоски и Антонио Стомнароски. Во 2. и 3. коло со 4:0 го совладаа Работнички, со 4:1 градскиот ривал Младост. Претходно Младост со 4:3 загуби од фаворитот Крива Паланка. На табелата со по 6 бода водат Младост 96 и К. Паланка.

Првенството продолжува на 14 ноември.

Loading