УБАВИЦИ НА ПИСТА

Утревечер во ресторанот Лаки ќе се одржат полуфиналната  вечер за претстојното финале на изборот на Мис на Македонија 2016 за Мис Глоуб. Неколку кандидатки за титулата со витите тела и шармот на лицата ќе дефилираат, а жири ќе ги избере најубавите кои ќе ја претставуваат земјава на големото финале идниот месец во Албанија.

Лани победи Елена Анѓеловска, која на изборот за Мис Глоуб 2015 во Торонто, Канада, ја освои титулата втора придружничка.

Loading