НАПРЕДОК НЕ ЗАПИРА

Трета

Најпријатно изненадување во есенскиот дел од Третата лига – Југ е Напредок Крушеани. Новиот член на Лигата продолжува со успешни игри. Минатото коло дома со 1-0 беше совладано Питу Гули, а в недела е гостувањето кај Партизан Обршани. За домашните на овој меч опција е триумф, после поразот со 2-0 од Борец. Втора победа се очекува од Големо Коњари дома со Дојранско Езеро, после првиот триумф, на гости со 1-2, кај 11 Октомври. Некогашниот прволигаш има тешко гостување во Крушево. Дербито во ова 7 коло е во Гевгелија, Кожуф – Борец.

 Табела: Борец и Победа 13, Кожуф, Превалец и Напредок 12.

Loading