ВО АЛБУМ НА ПАНИНИ

Slikata vo albumot na paniniИлија Несторовски

Италијанската издавачка куќа Панини продолжува со традицијата да издава албуми со сликички на фудбалери, а во најновиот има место и за Илија Несторовски. Прилепчанецот од летоска е член на калчо – лигашот Палермо. Трансферот го оправдува со одлични игри и голови. Покрај на пријателските натпревари, мрежата ја затресе и на првенствен меч, на гости кај Кротоне. Со него е освоен бод за 1-1.

Несторовски е првиот прилепчанец кој даде гол во Првата италијанска лига.

Loading