ЧЕТВРТА ПОБЕДА

Жени

cetvra pobeda na rakometarkiteРакометарките на Прилеп постигнаа тешка, но значајна победа, четврта во овогодишното првенство. На гости во Свети Николе славеа над домашното Овче Поле со 19-23. Од мечот интересен е пресвртот од негатива на полувреме 11-10 до позитивата од пет гола.

– Одигравме одлично, цврсто во одбраната. Судиите премногу исклучуваа, но и тоа го надминавме. Задоволен сум – рече Рубин Богојески, тренерот.

Не завршува првенството. Продолжува со плеј-офот и плеј-аутот. Во првата група се Вардар, Вардар јуниор, Металург и Куманово, а во втората Пелистер, Прилеп, Ѓорче и Овче Поле. Остануваат уште шест кола.

Loading