ХАРИ ВАРЕШАНОВИЌ СЕ ОБЛЕЧЕ ВО ПРИЛЕП

Hari Mata Hari se oblece vo butikot DandiПо незаборавниот настап во The Gallery House Pub – Ирскиот Паб, легендарниот музички пеач Хари Мата Хари се облече во Бутикот Данди. Сопственикот се пофали на ФБ, препорачувајќи им на муштериите да го следат трендот на светските ѕвезди.

Босанскиот музичар Хари Варешановиќ (54) направи незаборавна журка. Кариерата му трга во нагорна линија по 1985 година се формирањето на бендот Хари Мата Хари. 

Loading