ПРОЛЕТЕР НА ЧЕЛО

Џудо

Државното екипно првенство за сениори помина мошне добро за прилепските претставници. Во машка конкуренција екипата на Пролетер го освои првото место со златниот медал. Трет е домаќинот Сеишин. Во женска конкуренција шампион е Миоки, а второпласиран Сеишин. Иако сениорско, на првенството настапија и помлади, надежни џудисти.

Loading