Напад на Кораб

Победа јуниор

В недела (14 ч.) на стадионот “Гоце Делчев” е второлигашки дуел, Победа јуниор – Кораб Дебар. Домаќинот со сите сили напаѓа на трите бода. Мора да победиме, после многуте промашувања и ремито 1-1 на гости кај Влазерими во Кичево. Гостинот не го знаеме, 12-ти е пласиран со девет бода, но не е мерило – вели Златко Петрески, тренерот. Стрелец на последниот, израмнувачки гол во Кичево е Чешелкоски.

Loading