Филипоски ги разигра скопјанките во ЛШ

Фудбалерките на скопско Наше такси освоија одлично второ место во квалификациската група од европската Лига на шампионите, а најголемата заслуга ја има тренерот Блаже Филипоски, два месеца позајмен од Победа. За кусо време ги разигра скопјанките, кои двапати победија, со молдавски Голеадор (6-0) и сензационално, со фаворитот, грчки ПАОК (1-0). Недостасуваше гол – разлика за вториот круг. Успехот на Филипоски е успех на градот.

Loading