ПОБЕДА – БОРЕЦ

Жени

В недела (10 ч.) на “Гоце Делчев”, во женската фудбалска лига е дербито Победа – Борец. Велешанките се актуелни шампионки, ослабени без сестрите Наташа и Сијче Андонови, заминати во Германија. Победа е без повредената Мартина Димкоска. Ни треба победа за есенска титула. Приоритет се трите бода – вели тренерот Блаже Филипоски. Мечот е од последното есенско коло. На табелата водат Победа и скопско Наше такси по 19 бода.

Loading