ДЕВЕТТИ ТРИУМФ НА ПОБЕДА

Футсал

Конечно триумф, деветти по ред, на Победа во Втората футсал-лига на Македонија. Во салата на СОУ “Ристе Ристески – Ричко”, Победа – Университи 12:3. Прилепскиот тим постигна победа по 47 дена “постење”, бидејќи последниот  успех во игра го имаа на 19 март, кога дома го совладаа Скопје.

Меѓу 14 тима на табелата Победа е на 11. место.

Loading