ИСЧЕЗНАТИОТ ПРОНАЈДЕН И ВРАТЕН ДОМА

Исчезнатиот 33-годишен Лазе Р. е пронајден и вратен дома.

Лазе Р.

Инаку, потрагата по него траеше од вчера. На 24.03.2024 во 23.00 часот во ОВР Прилеп Р.М.(28) од Прилеп, пријавила дека нејзиниот роднина  Л.Р. (33) од Прилеп, инаку лице со посебни потреби за кој таа се грижи, заминал од дома утрото во 6 часот  и до моментот на пријавување не бил вратен, информираа од СВР Битола.

Во потрагата беше вклучено неговото семејство, пријателите и полицијата.

Loading