ГОСТУВА ШКУПИ

Кошарка

Претстои 15. рунда од Втората кошаркарска лига. Мега баскет има силен гостин, Шкупи. Тежок меч, бидејќи гостите се со 25 бода – домашните со 19, а на есенскиот дуел беше 20 разлика за Шкупи. Претстои голема борба в сабота (19.15 ч.), во салата на ОУ “Добре Јованоски”. Претходно Мега баскет со 90:76 загуби од Маџари во Скопје.

Табела: МКК Куманово 28, Маџари 26, Шкупи 25, Ангели и МЗТ Уни 23, Борец 20, Мега баскет, Водно и Работнички 19,  Соколи 18, Тетекс 16, Куманово 2009 – 12.

Loading