ЗАЛЕТ ЗА 11 ОКТОМВРИ

Трета

В недела стартува пролетниот дел од Третата лига – Југ, првенство кое не ветува многу возбудувања поради есенската доминација на неготински Вардар. Внимание предизвикува 11 Октомври. Тимот се засили со Иваноски, Чешелковски, Тошески, Митрески, сите од Победа, а заминаа Тренески и Јанкоски. На единствениот контролен меч беше совладан тетовски Љуботен со 1-0 преку голот на Чешелковски. Прв ривал за бодови дома е Младост Удово.

– Цел е средината од табелата.  Можеме да направиме пробив и до високото трето место – вели Дејан Кулески, тренерот.

Останати: Борец-Млекар, Г. Коњари-Тиквеш, Партизан-Превалец.

Табела: Вардар Н 33, Победа 27, Тиквеш 20, Д. Езеро 19, 11 Октомври 17.

Loading