Пелистер – Тетекс

Прва лига

В недела (16:30ч.) против Тетекс е последниот меч на битолски Пелистер на градскиот стадион. Тоа е претпоследен прволигашки, бидејќи неминовна е преселбата ранг подолу. Пресудни беа поразите на истото место со 0-1 од Брегалница и 0-2 од Турново, по кои тренерот Ѓоко Хаџиевски даде оставка. Пелистер отпадна, а ако Победа влезе, наесен ќе има второлигашко пелагониско дерби.

Loading