НАЕСЕН СО ДВА ТИМА – ВТОРОЛИГАШ И ТРЕТОЛИГАШ

Кошарка

Само наизглед летово е мирно во прилепската кошарка, по завршувањето на четвртфиналето од плејофот во Втората лига, во кој учество зеде тимот Мега баскет. Клубот сериозно работи за следната натпреварувачка сезона.

– Клубот има стабилна финансиска основа. Се надеваме на две-три засилувања: две на центарската позиција, едно на плејмејкер или бек. Се надеваме дека кошарка ќе се игра во Универзалната сала или во друг соодветен објект, затоа што покрај второлигаш, ќе пријавиме и млад тим во Третата лига – најави Данаил Домлески, претседател на Мега баскет.

Клубот по 15 август почнува со упис во младинските категории.

Loading