БЕЗ ПОТЦЕНУВАЊЕ

Фудбал

Нема потценување на ниеден противник во Третата лига од страна на Победа, апсолутен фаворит. Во дуелот со аутсајдерот Борец беше прикажана игра, доволна за висок триумф од 9-2. При примените голови има опуштање, вообичаено кога така тече резултатот или покажува немоќ гостинот.

В недела е гостувањето кај солидната, петтопласирана екипа на Партизан во Обршани. Тимот на 11 Октомври зеде бод со ремито 1-1 кај Бабуна во Велес и в недела има шанса за скок на табелата дома со Вардар. На соседското дерби Млекар М. Коњари со 3-1 беше подобар од Г. Коњари.

Табела: Победа и Превалец по 15, Вардар 12, Ц. Ѕвезда 10.

Loading