ЗЕЛЕНЧУК ЗА РАМЕН СТОМАК

Специфичниот напиток за слабеење кој воодушевува и е ефикасен рамен на чудо е погоден за љубителите на зеленчукот. Ако се искомбинира добро се топат масните наслаги од стомакот и се чисти организмот од наталожените токсини.

За чудотворниот напиток се  потребни една голема главица цвекло, 2-3 свежи моркови, 4-5 стапчиња целер, 1 рака свеж спанаќ, 1 јаболко, 1 свежа краставица, 2 ротквици, 1 свеж корен од ѓумбир (1,5 см) и 1 лимон.

Исчистениот зеленчук и јаболкото се цедат во соковник и сокот се пие веднаш. Најдобро е да се консумира наутро, а од сите намирници ќе добиете околу половина литар сок.

Оние кои пробале велат дека е толку хранлив, што може да замени мултивитаминска таблета, па дури и појадок. Потоа не се јаде ништо еден час.

Loading