КОЈ ЌЕ ГО СПРЕЧИ БОРЕЦ?

Трета

Велешки Борец, бившиот прволигаш, довчерашен второлигаш, сега е член на Третата лига – Југ, со седиште во Велес. Без дилеми, овој клуб е фаворит број 1 за првото место, но да почекаме дали тоа ќе се оствари, бидејќи има и конкуренти. В недела (15 ч.) е 2. коло:, во кое Борец гостува кај Слога во Лажани. Во претходното, 1. коло, Борец дома со 9:0 го растури Бучин, а Слога изваде 2:2 со Младост во Кривогаштани. Други резултати: Питу Гули – Марена 2:1, Големо Коњари – Росоман 2:1, Ултрас – Локомотива 3:2.

Други двојки за в недела: Марена – Локомотива, Бучин – Ултрас, Росоман – Младост и Питу Гули – Превалец.

Loading