МЛАДОСТ 96 Е ВО ФИНАЛЕТО

Пинг-понг

Доволна беше победата од 4:1 во Берово, за Младост 96 да влезе во финалето од плеј-офот на Супер лигата. Немаше потреба од реванш. затоа што на прилепскиот тим му се сметаше водство од 1:0 поради двете победи над противникот, во основиот дел од лигата. Во битката за титулата екипен државен првак Младост ќе се сретне со Телеком нец 2 од Скопје, а серијата мечеви тргнува од 3 јуни во Прилеп.

Вториот прилепски тим, Младост, остана суперлигаш, по бараж-победата од 4:0 над скопскиот Телеком нец.

Loading