В СРЕДА Е РЕВАНШОТ СО ИРЦИТЕ

Младинци

На 5 октомври, в среда, во 14 часот, на теренот од Тренинг-центарот на ФФМ ,,Петар Милошевски,, во Скопје, ќе се одигра реванш-мечот од 1. рунда на Младинската лига на УЕФА, Победа – Колерајн. Судиите се од Германија. По овој меч ќе биде познато дали шампионот на Македонија или на Северна Ирска ќе оди во второто коло против подобриот од дуелот Славија Прага (Чешка) – Генк (Белгија).

На првиот меч, во средата навечер, Колерајн – Победа (3:2).