Пелистер бара сламка

Прва лига

Битолски Пелистер по поразот со 0-1 дома од Брегалница е на работ од бездната, пред отпаѓање во Втората лига, но теоретски има шанси за избегнување на најлошото. В сабота (16, 30 ч.) на стадионот “Гоце Делчев” ќе бара сламка за спас против Турново. Неопходна е победа.

Плеј – аут табела: Брегалница 39, Турново 33, Пелистер 29, Тетекс 11.

Loading