Пелистер – Брегалница

Прва лига

Третпат битолскиот прволигаш Пелистер е домаќин во Прилеп. В недела (16, 30 ч.) игра против штипска Брегалница. Двата тима се борат за опстанок во групата на плеј – аутот. 

Loading