ОБРШАНИ ЗАГУБИ

Трета

Квалификации има и за влез во Третата лига – Југ. Иако првак на ОФС Прилеп стана Динамо Мажучиште, во баражот се пријави поразениот тим во финалето, Обршани. Оваа екипа во неделата ја пропушти можноста за славје на неутрален терен во Росоман, каде со 0-2 загуби од Црвена Звезда Јосифово, претставник на ОФС Валандово. На вториот меч Дојранско Езеро ја совлада Марена.

Во Третата лига има место за две екипи од општинските лиги.

Loading