ЗАГИНА ВАЛОСИПЕДИСТ В ЦЕНТАР

Велосипедист загина во сообраќајна несреќа во центарот на градот. Според МВР, станува збор за постар човек, кој живеел во сам селото Плетвар. Тој бил удрен од автомобил на улицата “Маршал Тито”. Им подлегнал на повредите, поради сркшеница на черепот и внатрешно крварење. Итната помош го пренесла во Болницата, но лекарите го испратиле во Ургентниот центар во Скопје. Поради сериозноста на повредите, и специјалистите не можеле да му го спасат животот.

Според МВР, во велосипед удрил автомобил “рено”, управуван од Т.М. (54).   Истражните органи ги испитуваат причините за несреќата.

Loading