СИ ПУКАЛ В УСТА, ПО БРАЧНА КАВГА

Прилепчанец се самозастрелал со ловна пушка по кавгата со сопругата. Завршил во Клиничкиот центар во Скопје. Прилепчанката А.М. (40) во пријавила дека имала расправија со сопругот Д.М, дека ја малтретирал и тепал. По расправијата, успеала да избега кај соседите. Сопругот Д.М. ја зел ловната пушка, поседувана со дозвола, легнал на креветот во спалната соба и си испукал еден куршум во пределот на вилицата. Се здобил со тешки повреди. Полицијата пронашла траги од крв и ткиво и празна чаура. Во полиција бил приведен и 20 годишниот син Д.М. Полицијата го расветлување на случајот.

Loading