ШАМПИОНИ

Тенис

Прилеп се пробива на тениската сцена. На екипното првенство во Охрид освоена е првата шампионска титула. Во полуфиналето победен е домаќинот со 3-2, а со ист резултат, по многу борба и пресврти, падна во финалето и Битола. Заслужни се Мартин Калески, Златко Иваноски – Цефи, Златко Палилулески, Златко Георгиески – Ната и Хари Хаџи – Спиркоски. Викендов следи мастерс турнир во Скопје.

Loading